Veerle Leyers

Antwerpen, België

Hoi hoi mijn naam is Veerle Leyers aka Fibyhorse44 (Instagram), en woon te Antwerpen. Tekenen en kleuren heb ik eigenlijk nooit verleerd. Mijn persoonlijke doorbraak ontdekte ik in 2018 door het boekje van Matilda Tristram: My Year in Small Drawings en met een jaaropleiding (2018) illustratief tekenen bij Sadrine Lambert kwam ik los van een vastgeroest tekenpatroon waardoor het experimenteren op de voorgrond trad. Ik volgde vorig jaar 2023 een Summerschool bij Carll Cneut en verder ben ik autodidact.

Gevoed door mijn opleiding als dierenartsassistente en mijn eindeloze passie voor dieren ontwikkelde ik een eigen figuratieve taal die ik de ene keer intuïtief en de andere keer meer bedacht neerzet. Ik hou van de afwisseling tussen beide waardoor er een balans ontstaat. Dieren en hun expressies met of zonder mensen zijn een vast thema. De terugkerende stijl balanceert tussen realisme, illustratie en/of fantasie. 

Hiervoor gebruik ik meestal aquarel, acryl, (kleur)potloden, inktpen en stiften. Maar ook pastels, olieverf, klei, steen en andere materialen zijn me niet vreemd.

Contact

Werken